Roy Kirkham har mye til felles med Dunoon, men har selvfølgelig litt andre fasonger på koppene, og litt andre motiver – og de er et litt rimeligere alternativ. De er spesielt kjent for rosemotivene sine, og de har produsert såkalt «Fine bone china», en spesiell porselensleireblanding, fra tidlig 70-tall – også de i Staffordshire.
Men Roy Kirkham produserer ikke bare kopper og krus – de har også asjetter, tallerkener og fat, og spesielt de nydelige etasjefatene deres gjorde at FruA *måtte* kjøpe inn også herfra!
Visste du forresten at Redouté var en berømt maler på Napoleons tid, spesielt kjent for sine rosemotiver – og det er fra ham Roy Kirkham har hentet sine mest kjente rosemotiver – «Redouté roses».
Du kan se hele utvalget til Roy Kirkham her – og vi bestiller gjerne inn til deg hvis det er noe vi ikke har!